Menü

Gizlilik ve Güvenlik Politikası

Bu beyan Firmamız üyelik ve gizlilik politikasını içerir. ayatour.com.tr web sitesini ziyaret ederek veya şirket ya da iş ortaklarımız tarafından Fiziksel ortamda imzayla, Elektronik ortamda, İleti Yönetim Sistemi yoluyla alınan onay ya da üyelik kayıtlarınız ile aşağıdaki şartları ve kuralları uygulamayı kabul etmiş sayılmaktasınız.

Bu bilgilendirme, 6698 sayılı "Kişisel Verilerin Korunması Kanunu" 10. Maddesi gereğince ve yasal zorunluluk çerçevesinde yapılmaktadır.

07.04.2016 tarihinde resmî gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Şirketimiz, Veri Sorumlusu sıfatına sahip olup, bu sıfatın gerektirdiği yükümlülükleri yerine getirmek için gerekli uyum çalışmalarını gerçekleştirmektedir.
 

Firmamız’ den hizmet almak ya da ürün temin etmek için şirketimize bildirilen veya şirketimizce çeşitli kanallarla temin edilen kişisel verileriniz "Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” kapsamında "Veri Sorumlusu" sıfatıyla işlenmektedir.

Kişisel verileriniz işbu Kanun çerçevesinde Şirketimiz tarafından muhafaza edilip, vermiş olduğunuz onay çerçevesinde işlenecektir. Belirtmek isteriz ki; Kişisel Verileriniz sizlere daha iyi bir hizmet deneyimi sağlamak, ürün ve hizmetlerimize ilişkin pazarlama, tanıtım ve bilgilendirme amaçlı iletişimleri gerçekleştirmek, istatistiki bilgi toplamak ve derlemek ve ticari faaliyetleri geliştirmek amaçlarıyla tarafımızca kullanılabilecektir.

Kişisel bilgilerinizin korunması ve gizliliğinizin sürdürülebilmesi ayatour.com.tr ekibi olarak birinci önceliğimizdir. Bu nedenle vermiş olduğunuz bilgiler üyelik ve satış sözleşmesinde belirtilen kurallar ve amaçlar dışında herhangi bir kapsamda kullanılmayacak, üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.

Sitemizden alışveriş yaparak veya ürünler hakkında bilgi formunu doldurarak veya şirket e-posta adreslerimizden bilgi talebinde bulunduğunuzda veya şirket ya da iş ortaklarımız tarafından Fiziksel ortamda imzayla, Elektronik ortamda, İleti Yönetim Sistemi yoluyla alınan onay ya da üyelik kayıtlarınızla size e-bülten, e-posta, telefon ve SMS aracılığıyla ulaşmamızı kabul etmiş sayılmaktasınız.

ayatour.com.tr üyesi olduğunuz veya üyeliksiz alışveriş yaptığınız andan itibaren haftalık bilgilendirme bültenleri e-posta adresinize, SMS yoluyla cep telefonunuza gönderilebilecektir. Dilediğiniz zaman bu bülten gönderiminde değişiklik yapma, hizmetten vazgeçme ve yeniden başlatma hakkınız bulunmaktadır. Bu bültenlerin içeriği, satışını yaptığımız markalar ile ilgili olarak yapılacak tüm kampanyalar, indirim fırsatları, ürün, müşteri memnuniyetinin tespiti amacıyla gönderilecek bültenler ve bilgilendirmelerden oluşmaktadır.

Sistemle ilgili sorunların tespiti ve söz konusu sorunların en hızlı şekilde giderilebilmesi için, ayatour.com.tr gerektiğinde kullanıcıların IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

Ödeme sayfasında istenen kredi kartı bilgileriniz, siteden alışveriş yapan misafirlerimizin güvenliğini en üst seviyede tutmak amacıyla 3D Secure uygulaması ile alınmaktadır ve kişisel bilgileriniz internet güvenlik standardı olan SSL Secure sistemi ile 256 Bit şifrelenmiştir. Bu şekilde internet üzerindeki dolaşımları sırasında herhangi bir şekilde bu bilgilerinizin istenilmeyen kişi veya kurumlarda ele geçirilmesi önlenmiştir. Böylelikle üstte belirtilen kişisel bilgi toplama ilkelerine bağlı olarak her türlü bilgiyi sıkı güvenlik ve gizlilik önlemleri ile saklama hususunda özen göstermekteyiz. Ancak buna rağmen güvenlik ile ilgili konularda ayatour.com.tr bir garanti verememektedir.